cz en de
menu


Hořická 32, Blansko
telefon: 516 411 680
restaurace@ubarona.cz

Okolí restaurace a ubytování U Barona

Blansko a Moravský kras

Blansko vzniklo jako osada na pravém břehu Svitavy. První písemná zmínka o něm pochází již z roku 1141. V současné době má město kolem 22.000 obyvatel, je vstupní branou do Moravského krasu.

Moravský kras patří mezi nejvýznamnější krasové oblasti ve střední Evropě. Na celém území je známo více než 1100 jeskyní, z nichž čtyři jsou přístupné veřejnosti - Punkevní jeskyně, Kateřinská jeskyně, jeskyně Balcarka a Sloupsko-šošůvské jeskyně. V Moravském krasu se také nachází světoznámá propast Macocha.

Moravský kras Moravský kras Moravský kras

Historické památky

V okolí Blanska se nachází několik zajímavých historických památek. Mezi nejznámější patří zámek Rájec, zámek Lysice, zámek a hrad Boskovice, barokní chrám Křtiny - perla Moravy, Františčina huť v Josefově nebo třeba větrný mlýn v Rudici.

Volný čas a zábava

V okolí naleznete mnoho volnočasových a sportovních zařízení a atrakcí. Přímo v Blansku například aquapark, krytý bazén, skiareál Hořice, bowling, minigolf a další sportoviště. V nedalekém okolí se nachází rozhledna Veselice, westernové městečko Boskovice, zoologická zahrada Brno nebo Dinopark Vyškově.

Více informací naleznete na Blanensko.cz


© 2007 - 2017 U Barona, tel.: 516 411 680 jak.cz